6. duben, 2018 Kategorie: Sklady Počet zobrazení: 1521

Jaké frekvence by mělo zařízení pro řízení skladových zásob přes mobilní data podporovat?

Na úvod lze poznamenat, že mobilní terminál se čtečkou čárového kódu, který komunikuje přes mobilní data, se Vám bude hodit všude, kde síla signálu Wi-Fi pokulhává a Vy stejně potřebujete pracovat se skladovou nebo jinou aplikací.

V ČR se Vám rozhodně nevyplatí pořídit zařízení, které podporuje komunikaci TDD-LTE, který je standardem pro datovou komunikaci v asijských zemích, kde velmi často výrobci mobilních telefonů a mobilních terminálů pro řízení skladových zásob sídlí. Tyto informace při výběru zařízení nepodceňujte a kontrolujte je jak při nákupu ze zahraničí, tak i od tuzemského dodavatele.

Rozhodně se dívejte po zařízení, které podporuje komunikaci FDD-LTE, protože právě ta je standardem pro datovou komunikaci v evropských zemích. Po zjištění, že dané zařízení tuto komunikaci podporuje, pro vás práce detektiva nekončí a musíte se dále zajímat o podporované frekvence. U zařízení by mělo být vypsáno, jaké podporuje frekvence, buď přímo např. 1800 MHz nebo pomocí zkratky B3 (frekvenci hledejte přes Google).

Zde jsou mapy pokrytí hlavními operátory poskytující služby v ČR:

- Mapa pokrytí T-Mobile: https://www.t-mobile.cz/podpora/mapa-pokryti
- Mapa pokrytí Vodafone: https://www.vodafone.cz/mapa-pokryti/
- Mapa pokrytí O2: https://www.o2.cz/osobni/199436-mapa_pokryti_a_prodejen/

Pro uvedení příkladu je zde mapa pokrytí mobilním internetem v ČR operátorem T-Mobile pro LTE na frekvenci 1800 MHz (B3) a 2100 MHz (B1).

Z příkladu je jasné, že mnohem důležitější pro vás bude LTE o frekvenci 800 MHz (B20), se kterou je až na pár míst pokryta celá ČR.

Závěrem lze zmínit i fakt, že pro plynulý běh aplikací je dobré mít stabilní sílu signálu na frekvenci 3G nebo 4G (LTE), ale fungovat lze i na frekvenci 2G, která má pokrytí téměř po celé ČR u všech mobilních operátorů. Při komunikaci na frekvenci 2G musíte počítat s delší dobou odezvy některých aplikací (velmi záleží na tom, jaké má aplikace nároky na datovou komunikaci).

Společnost FLORES Software testovala aplikaci FLORES on-line sklad ve skladech na frekvenci 2G a aplikace obstála. Stejně tak obstál i mobilní terminál PDA FLORES.